Speca të mbushura

1.Ne nje ene grijme qepen imet,fergojme derisa te zbutet qepa.

2.Shtojme karrote e grire imet,patatet e grira imet,dhe thelpin e hudhres.

3.Te gjitha I perziejme,shtojme pastaj mishin e bluar,fergojme per 10 minuta dhe pastaj shtojme edhe salcen e domates.

4.Me kete mase mbushim specat te cileve u kemi larguar farat.

5.Specat I radhisim ne tave,dhe me mbushjne qe tepron mbushim hapesirat mes specave.

6.Ne tave shtojme 2 cm uje te vluar,taven mbulojme me alufolie,dhe taven e veme ne furre te nxehte 200 grade per 40 minuta.

7.Me pas largojme alufolien dhe leme edhe per 5-10 minuta qe te thahen.

8.Specat I servojme te ngrohte me ajke te tharte,etj sipas deshires por mundet edhe vetem ashtu sic jane.Ju befete mire./KuzhinaShqiptare/

Rekomandime